کپی از اینترنت برای خودم

مطلب جالب سایت یک پزشک درباره انتخابات آمریکا

سایت یک پزشک مطلب جالبی درباره نقش تحلیل گران اطلاعات در پیروزی اوباما منتشر کرده است که می توانید آنرا از اینجا بخوانید.

               

عکسی از محل کار گروه تحلیلگر اوباما

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۸ آبان۱۳۹۱ساعت 17:26  توسط [][]  | 

نگاهبان اينترنت كيست؟

اگر تنها يكي از كابل هاي قطوري كه براي ارتباطات اينترنتي در زيرآب كشيده شده قطع شود، ارتباط جهاني اينترنت ميان برلين، دوبي و ديگر نقاط جهان از دست خواهد رفت. در اين مقاله جیمز گیری به افرادي مي پردازد كه نگاهبان اين شبكه وسيع هستند.(ترجمه: مجتبي صادقيان).

اگه میخواید یه نگاه به این کابل ها بکنین یه سری هم به این سایت بزنین.

    


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳ مرداد۱۳۹۱ساعت 0:18  توسط [][]  | 

كتاب فوري

يک کتابفروشي در لندن ماشين چاپي را در معرض ديد گذاشته است که مي تواند در مدت تنها پنج دقيقه يک کتاب را چاپ و جلد کند. اين دستگاه چاپ که Espresso book machine نام دارد در کتابفروشي «بلک ول» در لندن به نمايش گذاشته شده است. اين اختراع جديد که شبيه يک دستگاه فتوکپي بزرگ است، محتوي فهرستي شامل 400 هزار عنوان کتاب است که اين ميزان تا تابستان به يک ميليون عنوان خواهد رسيد. «اسپرسو» چاپ کتاب هايي را که از نشر خارج شده اند، دوباره در دسترس قرار مي دهد. خواننده مي تواند از ميان عنوان هاي موجود در فهرست دستگاه کتاب مورد نياز خود را انتخاب کرده و سپس دکمه «ساخت کتاب» را فشار دهد. خواننده مي تواند مراحل چاپ کتاب مورد علاقه خود را مشاهده و در مدت پنج دقيقه چاپ شده آن را در فرمت A4 و يک جلد رنگي دريافت کند. به گفته مخترع «اسپرسو» اين اختراع به کتابفروشي ها اين امکان را مي دهد که در رقابت با کتابفروشي هاي آنلاين به خصوص «آمازون» رقابت کنند. سايت هايي چون آمازون به خوانندگان خود فهرست گسترده يي از عنوان هاي کتاب هايي را عرضه مي کنند که به سختي در بازار نشر پيدا مي شود. مخترع اسپرسو يک ناشر امريکايي به نام «جيسون ايپستين» است. اين دستگاه به عنوان «اختراع سال» از سوي مجله امريکايي تايمز برگزيده شد. مخترع اين دستگاه از آن به عنوان نوعي «عابربانک کتاب» ياد کرده است. «اسپرسو» با عرضه در نمايشگاه کتاب لندن شگفتي خوانندگان کتاب هاي کمياب را برانگيخت. تاکنون نمونه هايي از اين دستگاه در امريکا، کانادا، استراليا، کتابفروشي «بلک ول» در لندن و کتابخانه الکساندريا در مصر توزيع شده است. هزينه چاپ کتاب هايي که در فهرست اين دستگاه موجود هستند، برابر با قيمت پشت جلد خود کتاب است درحالي که هزينه چاپ کتاب هاي خارج از فهرست برابر با 10 پنس (حدود 11 سنت يورو) براي هر صفحه است. بنابراين هزينه چاپ کتابي با 300 صفحه حدود 33 يورو خواهد شد.

منبع:اعتماد

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۸۸ساعت 15:31  توسط [][]  | 

برخورد كهكشانها و ما

اين عكس ها را تلسكوپ فضايي هابل گرفته ،برخورد آن هم از نوع كهكشاني واقعا جالبه.

يه نگاه به اين عكسا مي كنم يه نگاه به زندگي خودمون روي زمين ...هيچ چي نيستيم!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ خرداد۱۳۸۷ساعت 16:21  توسط [][]  | 

هنوز خودمان را نمي بينيم!!!

داده های جدید تلسکوپ فضایی اسپیتزر نشان می دهد که کهکشان راه شیری به جای چهار بازو، فقط دو بازو دارد.

سالها این پرسش ذهن ستاره‌شناسان را به خود مشغول ساخته كه شكل كهكشان خود ما چگونه است؟

ما شكل كهكشان‌های دیگر را می‌بینیم اما چون درون كهكشان راه شیری هستیم نمی‌توانیم از بیرون به آن نگاه كنیم و بدانیم چه شكلی دارد.

از دهه 1950 تاکنون نقشه‌های متعددی از راه شیری تهیه شده است. مدلهای اولیه كه بر مبنای مشاهدات رادیویی از گاز درون كهكشان طراحی شده بود، نشان می‌داد كه راه شیری حلزونی شكل است و چهار بازوی اصلی دارد. این بازوها به نامهای «گونیا» (Norma)، «سپر- قنطورس» (Scutum-Centaurus)، «قوس» (Sagittarius) و «برساووش» (Perseus) نامگذاری شده‌اند. علاوه بر بازوها،‌ كهكشان نوارهایی از گاز و غبار در مركز خود دارد. بر اساس این نقشه‌ها،‌ خورشید در نزدیكی بازوی مارپیچ كوچكی به نام «شكارچی» (Orion) بین بازوهای برساووش و قوس قرار دارد.
 
به گزارش سايت نجوم به نقل از ناسا، پیش از این، مبنای تهیه مدلهای كهكشان راه شیری، مطالعه تنها یك قسمت آن یا استفاده از یك روش بود، به همین سبب، نقشه‌هایی كه گروه‌های مختلف تهیه می‌کردند، هیچگاه با یكدیگر همخوانی نداشت. رصد گسترده آسمان در طول موجهای فروسرخ در دهه 1990 اصلاحات اساسی در این مدلها به وجود آورد،‌ از جمله باعث كشف میله بزرگی از ستارگان در میان كهكشان شد.
 
طول موجهای فروسرخ می‌تواند از میان غبار عبور كند، به همین سبب‌ تلسكوپهای فروسرخ بهتر می‌توانند مركز شلوغ و غبارآلود كهكشان را مشاهده كنند. داده‌های فروسرخ نشان می‌دهد كه گشترش میله مركز كهكشان بیش از آن است كه تصور می‌شد. بر اساس این داده‌ها،‌ راه شیری 130 درجه گستردگی طولی و یك درجه در بالای صفحه كهكشان و یك درجه پایین آن، گستردگی عرضی دارد. این گستره كه از تركیب 800000 عكس تهیه شده، بیش از 110 میلیون ستاره دارد.
 
 دانشمندان با شمارش ستاره‌ها دریافتند كه در امتداد بازوی سپر- قنطورس تعداد ستاره‌ها زیاد می‌شود و البته این برای یك بازوی مارپیچی طبیعی است،‌ اما هنگامی كه ستاره‌ها را در امتداد بازوهای قوس و گونیا شمردند دریافتند كه تعداد ستاره‌ها جهش قابل ملاحظه‌ای ندارد. بازوی چهارم،‌ برساووش،‌ قسمت بیرونی كهكشان را دربرگرفته و در تصاویر فروسرخ قابل مشاهده نیست.
 
این نتایج نشان می‌دهد كه كهكشان راه شیری، نه چهار بازو كه دو بازو دارد، همچنان ‌كه ساختار عمومی كهكشانها میله‌ای است. این بازوهای بزرگ كه تصور می‌شود دو انتهای میله كهكشان را می‌سازند،‌ بیشترین تراكم ستاره‌های جوان و روشن و همچنین ستاره‌های مسنتر یا غول‌های سرخ‌ را دارند. دو بازوی كوچك‌تر،‌ قوس و گونیا، با گاز و مجموعه‌هایی از ستارگان جوان پر شده‌اند.

در مشاهدات قبلی فروسرخ هم نشانه‌هایی از دو بازویی بودن راه شیری وجود داشت اما،‌ این نخستین بار است كه ساختار،‌ محل و پهنای آن‌ها مشخص می‌شود.
 
دو بازوی اصلی كهكشان ظاهر كاملی دارند، اما‌ ستاره‌ها به سبب چرخش به دور مركز كهكشان،‌ گاهی در درون و گاهی در بیرون آنها حركت می‌كنند. شاید خورشید ما هم زمانی مقیم بازوی دیگری بوده است. خورشید بیش از چهار میلیارد سال پیش شكل گرفته و‌ تاكنون،‌ 16 بار به دور مركز كهكشان چرخیده است.
منبع:همشهري

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ خرداد۱۳۸۷ساعت 16:2  توسط [][]  | 

rapidshare چي داره؟

         

 اين ۱۵ سايت ميتونن تو پيدا كردن فايل مورد نظرتون درrapidshare وبقيه سايتاي اشتراكي كمكتون كنه.البته يه چندتايي هم فيلتر شده كه مراقب باشيد گير نيفتيد.البته شماره ۶ معرف حضور دوستان هست.

 1. Filez
 2. RapidFox
 3. HellaFiles
 4. RapidShared
 5. ShareMiner
 6. FilesBot FilesBot - Files search engine
 7. RapidOSearch
 8. RapidSearchEngine
 9. RapidshareLink
 10. OneClickFiles
 11. SearchShared
 12. EatPaperRapidshare
 13. FileSearcher
 14. MegaDownload
 15. RapidshareURL
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲ خرداد۱۳۸۷ساعت 17:31  توسط [][]  | 

گوگلي هاي متنوع

گوگل شايد شناخته ترين نام در دنياي اينترنت باشه.همه ما  حداقل روزي ۲ يا ۳ بار سري به اين جست و جو گر مي زنيم. اما چيزي كه الان مي خوام در موردش بگم اين لوگوهاي قشنگيه كه هر كدوم به مناسبتي در صفحه گوگل به نمايش گذاشته شدن.

 لوگوهاي مناسبتي گوگل از روز مادر گرفته تا روز زمين و ليزر و ولنتاين، همه وهمه بهونه اي شدن تا گوگل از حالت يكنواخت بيرون بياد و بتونه متنوع باشه.در ضمن خيلي از مناسبتها رو ميشه از روي همين لوگوهاي قشنگ به ياد اورد. نكته جالب هم اينجاست كه لوگوي نوروز ۸۵ تا حالا به عنوان محبوب ترين لوگوي گوگل انتخاب شده.

چند تا از اين لوگوهاي قشنگو با هم مي بينيم:

 نوروز۸۵: 

Persian New Year

روز ولنتاين:

Happy Valentine's Day

 

 روز مادر:

Mother's Day

 

روز زمين:

Earth Day

 

  به مناسبت روز مارتين لوتركينگ:

Martin Luther King Jr. Day

اين لوگوها همگي مربوط به همين اواخر ميشن براي مشاهده لوگوهاي ديگه گوگل از سال ۹۹ تا الان ميتونين يه سري به  اينجا بزنين.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳۰ اردیبهشت۱۳۸۷ساعت 21:44  توسط [][]  | 

مصيبت هاي خدمات جانبي!

كم مونده بود  به حساب صاحب وبلاگي كه شماره خودشو جاي شماره مقصد گذاشته بود چند هزار تومني بريزيم كه گفتم بد نيست يه search كنيم ببينيم جريان جيه؟ جريان از اين قراره:

برای انتقال اعتبار از یک سیم کارت ایرانسل به سیم کارت دیگر ایرانسل :

تنها با ارسال یک پیام کوتاه ، مقدار اعتبار دلخواه خود را به سیم کارت ایرانسل دیگری انتقال دهید !

تصور کنید اعتبار سیم کارت اعتباریتان رو به پایان است و نیاز به شارژ سیم کارت دارید ، در حالی که دسترسی به کارت شارژ نیز ندارید .

در چنین مواقعی بهترین گزینه انتقال اعتبار دلخواه از سیم کارت دوستتان به سیم کارت شما است . کافی است با وی تماس بگیرید تا اعتبار دلخواه خود را برایتان ارسال کند …

برای این مظور کافی است ابتدا با سیم کارتی که قصد دارید تا از آن اعتبار بگیرید یک پیام کوتاه به صورت زیر و به شماره 1112 ارسال کنید

مبلغ مورد نظر به ریال: شماره سیم کارت مقصد

» به طور مثال فرض کنید قصد داریم تا از سیم کارتی به شماره فرضی 09351111111 به شماره 09352222222 ، مبلغ 1000 تومان اعتبار انتقال دهیم .

بدین منظور کافی است از سیم کارت اول یک پیام کوتاه به شماره 1112 ارسال کنید که در متن آن ابتدا شماره سیم کارت مقصد را نوشته و سپس علامت دو نقظه گذاشته و سپس مبلغ مورد نظر را به ریال وارد کنید .

یعنی :

ترفند مخفی ایرانسل: انتقال اعتبار از یک سیم کارت به یک سیم کارت دیگر !

پس از انجام عمل فوق و ارسال متن پیام به شماره 1112 ، به صورت اتوماتیک برای هر دو سیم کارت یک پیام کوتاه با مضمون انتقال موفقیت آمیز اعتبار ارسال خواهد شد .

لازم به ذکر است حداقل مبلغ برای انتقال اعتبار 100 تومان می باشد و بابت انتقال مبلغ 50 تومان کارمزد از سیم کارت مبداء کسر خواهد شد .

بعضي از دوستان لطف كردن شماره خودشونو گذاشتن جاي شماره مقصد و دارن كسب و كار اينترنتي مي كنن خسته نباشن

منبع:http://chortkeh.blogfa.com

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۸۷ساعت 17:1  توسط [][]  | 

برنامه آفرينش

اينو حتما تا آخرش ببينيد. يه چند دقيقه اي بايد بخونيد فقط تا آخرش بريد
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 20:18  توسط [][]  | 

نوت بوكي با ظرفيت 1 ترابايت !!!

شركت هيتاچي ،يكي از بزرگترين سازندگان هارد ديسك مخصوص نوت‌بوك‌، اعلام كرد كه موفق به ساخت هارد ديسك 500 گيگابايتي شده است. با اينكه اين هارد ديسك كمي ضخيم‌تر و سنگين‌تر از هارد‌ديسك‌هاي موجود است، ولي قابل جايگذاري در نوت‌بوك است.

اين هارد ديسك توانايي ذخيره 500 ساعت فيلم ديجيتال ويديويي يا 250 بازي گرافيكي يا 125 هزار عدد موسيقي 4 دقيقه‌اي است.هيتاچي اعلام كرده  كه اين هارد جديد از فوريه 2008 در بازار خواهد بود و شركت‌هاي سازنده نوت‌بوك مي‌توانند براي محصولات خود روي آن حساب كنند.

شركت AsusTek سازنده تايواني نوت‌بوك نيز اعلام كرده كه به‌زودي نوت‌بوك‌هاي خود را با دو عدد از اين هاردهاي جديد  روانه بازار مي‌كند. چنانچه اين اتفاق روي دهد، اولين نوت‌بوك جهان با ظرفيت 1 ترابايت خواهد بود.

سال گذشته در چنين روزهايي بود كه اولين كامپيوتر روميزي  با ظرفيت 1 ترابايت هارد ديسك روانه بازار گرديد. اين شركت همچنين اعلام كرده كه در ماه مارس 2008 مدل‌هاي M50  و M70  خود را با يك ترابايت هارد ديسك روانه بازار خواهد كرد ولي هنوز قيمت نهايي آنها را اعلام نكرده است.

لازم به ذكر است كه اكنون بزرگترين هارد ديسك نوت‌بوك مربوط به شركت وسترن ديجيتال است كه 320 گيگابايت ظرفيت دارد.

البته اینم بگم که این محصول سال ۲۰۱۱ به بازارهای جهانی میاد و تا به ما برسه احتملا شبیه مرحوم فلاپی بی اعتبار می شه(به قول بچه ها خز می شه)

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ دی۱۳۸۶ساعت 19:41  توسط [][]  | 

یه سري كد هاي مخفي گوشي هاي نوكيا

#۰۶#*
سریال نامبر گوشی را نشان میدهد ( IMEI )

#۹۲۷۰۲۶۸۹#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( ۰۰۰۰ به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید.

#۳۳۷۰*
با این کد شما از حالت EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت.

#۳۳۷۰#
حالت EFR را غیر فعال میسازد.

#۴۷۲۰#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود ۳۰ درصد کاهش میابد.

#۴۷۲۰#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد.

#۰۰۰۰#* و یا #۹۹۹۹#*
ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت نرم افزار، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#۳۰#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#۶۷۷۰۵۶۴۶#*
در گوشیهای مدل ۳۳۱۰ و ۳۳۳۰ لوگوی شبکه را حذف میکند ( >IR-TCI )

#۷۳#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند.

#۷۴۶۰۲۵۶۲۵#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.
#۲۶۴۰#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی ۱۲۳۴۵میباشد.

#۷۷۸۰#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید ۱۲۳۴۵ میباشد.)

#۷۳۷۰#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو C گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید ۱۲۳۴۵ میباشد.)
روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:

اگر پسوورد ( security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن۷ استفاده می کند ( مثل ۶۶۰۰ و ۷۶۱۰ و ۶۶۲۰ و ۶۲۶۰ و ۹۵۰۰ و ۹۳۰۰ ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، ۳ را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.

فرمت کارت حافظه گوشی:

به صورت safe mode گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card

حالت safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است.

#۴۳#*
کنترل حالت call waiting ( انتظار) گوشی.

#۶۱#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است.

#۶۲#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد ( آنتن نباشد) تعیین گردیده است.

#۶۷#*
کنترل شماره ای که به عنوان divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.

#شماره*۲۱**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی.

#شماره*۶۱**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده.

#شماره*۶۷**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ دی۱۳۸۶ساعت 21:3  توسط [][]  | 

به کجا چنین شتابان آقایJorma Ollila رياست محترم شركت نوكيا!!

 

         

نوکیا:

- بزرگترین تولید کننده گوشی های موبایل در جهان که حدود 40 درصد بازار جهان را در دست دارد.

- ارائه دهنده گوشی های موبایل برای اکثر شبکه ها GSM، CDMA، UMTS

- بزرگترین کمپانی فنلاندی که یک سوم بازار بورس هلسینکی را در دست دارد و با بالا بردن ارزش پول فنلاند گاهی به فنلاند، " نوکیا لند" نیز گفته می شود.

- پنجمین شرکت با ارزش در سال 2007 (اولین شرکت غیر امریکایی!)

 

 

کمی درباره ی تاریخچه ی نوکیا :

 

Nokia، در سال 1865 در جنوب غربی فنلاند و در شهر تامپر به عنوان کارخانه خمیر چوب کاغذ سازی تأسیس شد. این کمپانی سپس به کناره رود Nokianvirta، که از شهر Nokia عبور می کرد، برای استفاده از آب آن به منظور تولید برق، منتقل شد و سپس نام Nokia را، بر گرفته از نام این رود، برای آن انتخاب کردند.

در اوایل قرن بیستم، Nokia، یکی از برندهای کارخانه لاستیک سازی شد و پس از جنگ جهانی اول سه کارخانه ی بزرگ تولید لاستیک فنلاند، کارخانه تولید چوب Nokia و کابلسازی فنلاند با هم ادغام شده و در سال 1967تولید کابل های تلفن و تلگراف را شروع کردند. پس از آن، شرکتی که از ادغام این سه کارخانه شکل گرفت در زمینه های بسیاری اعم از تولید دوچرخه، تایر ماشین، کفش، کامپیوتر، کابل های ارتباطی، تلویزیون و وسایل الکترونیکی و ... فعالیت کرد.

در دهه ی 1970، نوکیا بیشتر به سمت صنعت ارتباطات راه دور و مخابرات رفت و DX200 را که یک سوئیچ دیجیتالی برای ارتباطات تلفنی بود تولید کرد که بعدها در سال 1982 به عنوان اولین تلفن دیجیتالی مورد استفاده قرار گرفت.

در بین سالهای 1970 و 1980 نوکیا یک سیستم ارتباطی متنی برای وزارت دفاع فنلاند تولید کرد. در دهه ی 80 یک سری کامپیوترهای شخصی توسط نوکیا تولید شد که Mikro Mikko نام داشت که سپس آن را به شرکت ICL فروخت و بعدها این شرکت زیر بنای شرکت کامپیوتری Fujitsu را تشکیل داد.

در سال 1982 اولین تلفن قابل استفاده داخل اتومبیل با وزن 8/9 کیلوگرم توسط نوکیا تولید شد. سپس در سال 1984 اولین تلفن قابل حمل به نام Talkman Mobira با وزنی کمتر از 5 کیلوگرم و بعد از آن اولین گوشی موبایل با وزنی در حدود 800 گرم با نام Mobira Cityman توسط نوکیا ارائه شدند.

اولین گوشی های نوکیا برای استانداردهای شبکه NMT طراحی شد و پس از آن نوکیا توانست با تجربه ای که در این شبکه بدست آورده بود در طراحی و راه اندازی شبکه جهانی GSM - استاندارد جهانی برای برقراری تماس های تلفنی بی سیم - نقش مهمی داشته باشد.

اولین تماس تلفنی شبکه GSM در سال 1991 در شهر هلسینکی توسط نخست وزیر فنلاند و با استفاده از یکی از گوشی های نوکیا صورت گرفت.

بد نیست بدانید گوشی 1100 نوکیا با فروشی 200 میلیون، پرفروش ترین گوشی نوکیا در سال های 2003 و 2004 بود.

                  

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۷ آذر۱۳۸۶ساعت 21:36  توسط [][]  | 

اگر شوهر آدم برنامه نویس باشد...

شوهر: سلام،من Log in کردم.
زن: لباسی رو که صبح بهت گفتم خریدی؟
شوهر: Bad command or File name.
زن: ولی من صبح بهت تاکید کرده بودم!
شوهر: Syntax Error, Abort, Retry, Cancel.
زن: خوب حقوقتو چیکار کردی؟
شوهر: File in Use, Read only, Try after some Time.
زن: پس حداقل کارت عابر بانکتو بده به من.
شوهر: Sharing Violation, Access Denied.
زن: می دونی، ازدواج با تو واقعا یک تصمیم اشتباه بود.
شوهر: Data Type Mismatch.
زن: تو یک موجود بدرد نخور هستی.
شوهر: By Default.
زن: پس حداقل بیا بریم بیرون یه چیزی بخوریم.
شوهر: Hard Disk Full.
زن: ببینم میتونی بگی نقش من تو زندگی تو چیه؟
شوهر: Unknown Virus Detected.
زن: خب مادرم چی؟
شوهر: Unrecoverable Error.
زن: و رابطه تو با رئیست؟
شوهر: The only User with Write Permission.
زن: تو اصلا منو بیشتر دوست داری یا کامپیوترتو؟
شوهر: Too Many Parameters.
زن: خوب پس منم میرم خونه بابام.
شوهر: Program Performed Illegal Operation, It will be Closed.
زن: خوب گوشاتو بازکن، من دیگه بر نمیگردم!
شوهر: Close all Programs and Logout for another User.
زن: می دونی، صحبت کردن باتو فایده نداره، من رفتم.
شوهر: Its now Safe to Turn off your Computer

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت۱۳۸۶ساعت 14:37  توسط [][]  | 

کامپیوتر زن است یا مرد؟

  استاد زبان فرانسه در مورد مذکر یا مؤنث بودن اسمها داشت توضیح میداد که از دانشجویان پرسید کامپیوتر زن است یا مرد ؟؟؟

کلیه دانشجویان دختر به علت موارد زیر جنس کامپیوتر را مرد بیان کردند:

1-وقتی به آن عادت میکنیم گمان میکنیم که بدون آن قادر به انجام کاری نیستیم.

2-با آنکه داده های زیادی دارند نادانند.

3-قرار است مشکلات را حل کنند ولی در اکثر موارد معضل اصلی خودشان هستند.

4-همین که پایبند یکی از آنان شدید متوجه میشوید که اگر صبر کرده بودید مورد بهتری نصیبتان میشد.

کلیه دانشجویان پسر به علت موارد زیر جنس کامپیوتر را زن عنوان کردند:

1-به غیر از خالق آنها کسی از منطق درونی آنها سر در نمی‌ آورد.

2-کسی از زبان ارتباطی بین آنها سر در نمی آورد.

3-کوچکترین اشتباهات را در حافظه بلند مدت خود ذخیره میکنند تا در طولانی مدت تلافی کنند.

4-همین که پایبند یکی از آنها شدید باید تمام پولتان را صرف خرید لوازم جانبی آن کنید

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت۱۳۸۶ساعت 15:39  توسط [][]  | 

ابلهانه ترین سوالات کاربران کامپیوتر در انگلیس

                                    

شرکت بریتیش تله کام یا همان BT لیستی از احمقانه ترین سوالاتی را که کاربران کامپیوتری یا اینترنتی این شرکت ارتباطی از مشاوران آنها پرسیده اند منتشر کرد.

برخی از این سوالات آنقدر خنده دار است که حتی خود سوال کنندگان پس از فهمیدن اشتباه خود به احمقانه بودن آن اعتراف کرده اند.

 

لیست سوالات به شرح زیر است:

* کاربر: کامپیوتر می گوید هر کلیدی را (ANY KEYS) فشار دهید اما من نمی توانم دکمه ANY را روی کیبوردم پیدا کنم.

* کاربر: من با یک نفر در اینترنت آشنا شدم می توانید شماره تلفن او را برای من پیدا کنید.

* کاربر: اینترنت من کار نمی کند؟

مشاور: مودم را وصل کرده اید ، همه سیم های کامپیوتر را چک کرده اید؟

کاربر: نه الان فقط مانیتور جلوی من است هنوز کامپیوتر و مودم را از جعبه در نیاورده ام!

* کاربر: پسر 14 ساله من برای کامپیوتر رمز گذاشته و حالا من نمی توانم وارد آن شوم.

مشاور: رمز آن را فراموش کرده؟

کاربر: نه آن را به من نمی گوید چون با من لج کرده

* مشاور: لطفا روی MY COMPUTER (کامپیوتر من) کلیک کنید.

کاربر: من فقط کامپیوتر خودم را دارم کامپیوتر شما پیش من نیست.

* کاربر: ماوس پد من سیم ندارد!

مشاور: من فکر کنم متوجه منظور شما نشدم. ماوس پد شما قرار نیست سیمی داشته باشد.

کاربر: پس چگونه می تواند ماوس را پیدا کند؟ یعنی بصورت بی سیم کار می کند؟

 

 در یک مورد دیگر نیز مرکز مشاوره مایکروسافت در انگلیس لیستی از سوال های ابلهانه مشتریانش را اینگونه منتشر کرده است.

مرکز مشاوره : چه نوع کامپیوتری دارید؟

مشتری : یک کامپیوتر سفید...

مشتری : سلام، من «سلین» هستم. نمی تونم دیسکتم رو دربیارم

مرکز : سعی کردین دکمه رو فشار بدین؟

مشتری : آره، ولی اون واقعاً گیر کرده

مرکز : این خوب نیست، من یک یادداشت آماده می کنم...

مشتری : نه... صبر کن... من هنوز نذاشتمش تو درایو... هنوز روی میزمه.. ببخشید...

مرکز : روی آیکن MY COMPUTER در سمت چپ صفحه کلیک کن.

مشتری : سمت چپ شما یا سمت چپ من؟

مرکز : روز خوش، چه کمکی از من برمیاد؟

مشتری : سلام...من نمی تونم پرینت کنم.

مرکز : میشه لطفاً روی START کلیک کنید و...

مشتری : گوش کن رفیق؛ برای من اصطلاحات فنی نیار! من بیل گیتس نیستم، لعنتی!

مشتری : سلام، عصرتون بخیر، من مارتا هستم، نمی تونم پرینت بگیرم. هر دفعه سعی می کنم میگه : «نمی تونم پرینتر رو پیدا کنم» من حتی پرینتر رو بلند کردم و جلوی مانیتور گذاشتم ، اما کامپیوتر هنوز میگه نمی تونه پیداش کنه...

مشتری : من توی پرینت گرفتن با رنگ قرمز مشکل دارم...

مرکز : آیا شما پرینتر رنگی دارید؟

مشتری : نه.

مرکز : الآن روی مانیتورتون چیه خانوم؟

مشتری : یه خرس TEDDY که دوستم از سوپرمارکت برام خریده.

مرکز : و الآن F8 رو بزنین.

مشتری : کار نمی کنه.

مرکز : دقیقاً چه کار کردین؟

مشتری : من کلید F رو 8 بار فشار دادم همونطور که بهم گفتید، ولی هیچ اتفاقی نمی افته...

مشتری : کیبورد من دیگه کار نمی کنه.

مرکز : مطمئنید که به کامپیوترتون وصله؟

مشتری : نه، من نمی تونم پشت کامپیوتر برم.

مرکز : کیبوردتون رو بردارید و 10 قدم به عقب برید.

مشتری : باشه.

مرکز : کیبورد با شما اومد؟

مشتری : بله

مرکز : این یعنی کیبورد وصل نیست. کیبورد دیگه ای اونجا نیست؟

مشتری : چرا، یکی دیگه اینجا هست. اوه... اون یکی کار می کنه!

مرکز : رمز عبور شما حرف کوچک A مثل APPLE، و حرف بزرگ V مثل VICTOR، و عدد 7 هست.

مشتری : اون 7 هم با حروف بزرگه؟

یک مشتری نمی تونه به اینترنت وصل بشه...

مرکز : شما مطمئنید رمز درست رو به کار بردید؟

مشتری : بله مطمئنم. من دیدم همکارم این کار رو کرد.

مرکز : میشه به من بگید رمز عبور چی بود؟

مشتری : پنج تا ستاره (*****).

مرکز : چه برنامه آنتی ویروسی استفاده می کنید؟

مشتری : NETSCAPE

مرکز : اون برنامه آنتی ویروس نیست.

مشتری : اوه، ببخشید... INTERNET EXPLORER

مشتری : من یک مشکل بزرگ دارم. یکی از دوستام یک SCREENSAVER روی کامپیوترم گذاشته، ولی هربار که ماوس رو حرکت میدم، غیب میشه!

مرکز : مرکز خدمات شرکت مایکروسافت، می تونم کمکتون کنم؟

مشتری : عصرتون بخیر! من بیش از 4 ساعت برای شما صبر کردم.

میشه لطفاً بگید چقدر طول میکشه قبل از اینکه بتونین کمکم کنید؟

مرکز : آآه..؟ ببخشید، من متوجه مشکلتون نشدم؟

مشتری : من داشتم توی WORD کار می کردم و دکمه HELP رو کلیک کردم بیش از 4 ساعت قبل. میشه بگید کی بالاخره کمکم می کنید؟

مرکز : چه کمکی از من برمیاد؟ مشتری : من دارم اولین ایمیلم رو می نویسم.

مرکز : خوب، و چه مشکلی وجود داره؟

مشتری : خوب، من حرف a رو دارم، اما چطوری دورش دایره بذارم؟ (@)

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۵ساعت 15:56  توسط [][]  |